ІЗРАЇЛЬ

 

Ізраїль – справді унікальна країна. Її багатство є не тільки в різноманітності природних і кліматичних ресурсів, але й в духовній глибині. Кожен обирає для себе свій відпочинок: пізнавальні, екскурсійні та індивідуальні тури, паломницькі тури, подорожі до Ізраїлю на вихідні, пляжні тури на Червоне море, оздоровчі програми, лікування тощо. Кожного року до Ізраїлю приїжджають тисячі туристів і мандрівників, щоб доторкнутися до святинь і побувати там, де тисячі років назад відбувались події Біблейської історії. Той, хто хоча б раз ступив на Землю Обітовану, не зможе залишитися байдужим і обов’язково повертається знову.

Держава загальною площею 20 770 км? знаходиться на південному заході Азії, на східному узбережжі Середземного моря. На півночі Ізраїль межує з Ліваном, на південному сході – із Сирією, на сході – з Йорданією, на південному заході – з Єгиптом.
Рельєф країни достатньо різноманітний – на заході, вздовж узбережжя Середземного моря, тягнеться родюча Прибережна рівнина, на південному сході – Голанські висоти, на сході – гірські ланцюги Галілеї і Самарії, а також улоговини Йорданської долини і Мертвого моря. Південну частину займають країни займають пустелі Негев і Арава. Найвища точка держави – гора Хермон (2224 м) на півночі, найнижча – Мертве море.
Північні гірські райони Ізраїлю багаті на соснові лісі, із безліччю струмків і водних джерел. Південь країни засушливий. Основне водне джерело Ізраїлю і природній резервуар – озеро Кінерет, яке дає до 60% усієї прісної води.
В Ізраїлі є десятки як великих, так і малих природних парків, які знаходяться під охороною. До найбільш відомих належать заповідники в Галілеї, на Голанських висотах і декілька заповідників на півдні країни – між Беєр-Шевою і Ейлатом, і район узбережжя Мертвого моря.
В Ізраїлі типовий субтропічний середземноморський клімат. Літо довге, спекотне і сухе, зима тепла і дощова. Кількість загально річних опадів є максимальною на півночі країни і поступово зменшується до півночі.