ГРЕЦІЯ

                                                        ГРЕЦІЯ


«Це єдине місце на Землі, де я був по-справжньому щасливий», — так сказав про Грецію Лорд Байрон. Тому й зараз поспішають туристи зі всього світу насолодитися цим раєм на землі!

Своє знайомство із Грецією найкраще почати з її материкового чуда — міста Афіни. Його історія обчислюється не століттями, а тисячоріччями. У той час, коли більшості європейських столиць ще не існувало, Афіни вже були визнаним центром культури й мистецтва.

Афінський Акрополь 
— це геніальний витвір створений людиною за проектом грецьких богів. Це подарунок всьому людству!

Ще одне чудо Грецької землі — Метеори. 60 мільйонів років тому ця частина Греції була дном Світового океану. Потім вода стала спадати й в остаточному підсумку над квітучою Фессалійской долиною залишилися стояти кілька десятків гігантських кам’яних «пальців» від 300 до 500 метрів висотою. Саме на цих скелях і розташовані «ширяючі в повітрі» монастирі.

Куди б ви не потрапили — на Іонічні або Кікладскі острови, у столицю або в далеку провінцію, головне в Греції — це, звичайно, люди. Вони дуже гостинні, відкриті й люблять добре проводити час, передаючи свій добрий настрій всім навколо.
Не можна сказати: «Я не поїду в Грецію, тому що я там уже був».  Грецію можна відкривати для себе безліч разів.

Особливості регіону:

Столиця – Афіни.

Географічне положення. Греція – держава на південному сході Європи, на стику Європи з Азією і Африкою, омивається Егейським, Іонічним і Середземним морями. Загальна площа – 131 940 км2. Близько 20% території країни – острови, найвища точка – Пік Мітікас (Олімпійські гори) – 2917 м.
Державне та адміністративне будова. З 1974 р. Греція – парламентська республіка. Глава держави – президент. Країна поділена на 52 номоса – області, що складаються з 254 Дімос – районів.

Клімат. Греція входить у середземноморську кліматичну зону. Курортний сезон починається на початку травня. Самий жаркий час – липень і серпень. Температура повітря іноді піднімається до +38 … +40 ° С, але жара переноситься легко завдяки помірно-вологого клімату і легкому морському бризу. У зимовий час зазвичай йдуть дощі, іноді випадає сніг. Гірські райони центральної частини країни характеризуються помірно-континентальним кліматом.

Населення. Чисельність – близько 10,6 млн осіб. Етнічний склад – 98% греки, 2% – інші.

Релігія. Майже 95% населення Греції дотримується автокефального (незалежного) православного віросповідання.

Мовою спілкування в Греції є новогрецька. Для спілкування з іноземними туристами найбільш поширені англійська та німецька мови.

Час. Греція знаходиться з Україною в одному часовому поясі.

Правила в’їзду-виїзду. Країна входить у Шенгенську зону. Для в’їзду необхідна дійсна віза. На кордоні можуть перевірити наявність грошей для перебування в країні. Готівкові мати необов’язково, можливо скористатися кредитною карткою або дорожніми чеками.
Ввезення іноземних платіжних засобів необмежений, обмеження на дорожні чеки відсутнє. Безмитно ввозиться до 2-х л. міцних алкогольних напоїв на людину. Існують жорсткі обмеження з вивезення з країни предметів, що представляють історичну або культурну цінність.

Валюта. З 2002 року грошова одиниця Греції – євро (EUR). Оплату послуг готелів, ресторанів, торгових центрів і т.д. можна здійснювати кредитною карткою основних платіжних систем.

Роумінг. Вартість дзвінка в Україну абонента більшості українських операторів становить від 0,62 $ до 0,72 $ / хв., вхідний дзвінок ~ 1,08 $ / хв, відправка SMS ~ 0,14 $, дзвінок всередині країни ~ 0,38 $ / хв. поліція – 100, швидка допомога – 166.

Магазини. Поряд з супермаркетами західноєвропейського типу в Греції є безліч дрібних магазинчиків і лавок, де продаються товари місцевого виробництва. Вони значно дешевші імпортних, а із продавцем можна поторгуватися. Магазини в Греції зазвичай відкриті по понеділках, середах і суботах з 9.00 до 14.00, по вівторках, четвергах і п’ятницях з 9.00 до 14.00 та з 17.30 до 20.30. У туристичних районах магазини працюють практично цілодобово.

Оренда автомобіля. Автомобіль можна орендувати особам не молодше 23 років, за наявності міжнародних водійських прав та стажу не менше 1 року.

Кухня. Грецька кухня надзвичайно різноманітна. Популярні страви з баранини і телятини, приготовані на рожні і на вугіллі. Для грецької кухні характерно широке використання лимонів, оливкової олії, прянощів, овочів, риби і морепродуктів.

Чайові. Незважаючи на те, що кожен представлений Вам рахунок включає ПДВ та оплату сервісу (10%), чайові залишаються правилом хорошого тону і висловленням подяки. Сума чайових складає 1 євро.

Електроживлення - 220 вольт, 50 Hz, розетки – європейські.